הגשת דוח שנתי

המרכיבים והדרישות של הגשת דוח שנתי

הגשת הדוח השנתי זה אחת המשימות שאותן מחויב למלא כל בעל עסק – פטור, מורשה או חברה. מדובר באחד מהשירותים שגם בעלי עסק שמצליחים להתנהל ללא סיוע מתמשל של רואה חשבון זקוקים לשירות מקצועי ומיומן על מנת לבצע את כל מרכיבי הדו"ח בצורה תקינה. רו"ח עמית מהלל הינו מומחה בתחום הנהלת החשבונות המיומן להעניק סיוע חובק-כל במהלך כל השנה, או לעזור באופן נקודתי בביצוע הגשת דוח שנתי.

רקע כללי

הגשת דוח שנתי נעשית באמצעות מילוי טופס 1301 ומועבר למס הכנסה גם באמצעות האינטרנט וגם במשלוח ישירות למשרדים. בדוח מתוארים כל ההכנסות וההוצאות של בית העסק עבור השנה הלועזית – החל מה-1 לינואר ועד ל-31 לדצמבר. כל עוסק – פטור, מורשה וחברה מחויבים בהגשת הדוח על מנת לוודא שכל התשלומים הדרושים על פי חוק ועל פי המדדים העדכניים של מס הכנסה שולמו במלואם. יתר על כן, במקרים מסוימים הדוח אף עשוי לאפשר החזרים בשנה הבאה במידה ולאחר בדיקה מעמיקה יסתבר שהסכום הכולל של המס ששולם היה גבוה יותר מהדרוש. עם זאת, התמריץ העיקרי למלא דוח שנתי הוא שמדובר בחוק המוטל עליכם בשל היותכם עצמאים ובעלי עסק.

מה כולל דו"ח שנתי?

הדיווח השנתי מס הכנסה כולל את המרכיבים והמסמכים הבאים:

  • דוחות לגבי רווחים והפסדים של בית העסק
  • אישורי הפקדות לקופות גמל
  • טפסים 106 של העובדים
  • אישורי בנקים על רווחים מאמצעי השקעה שונים

ועוד, בהתאם לפעילות הספציפית של בית העסק ואפיקי ההכנסות הקיימים. על מנת לבצע מילוי דוח שנתי בצורה תקינה, מומלץ לפנות למומחה בראיית חשבון על מנת שיפקח עלל התהליך וידאג לכך שכל המסמכים יגיעו ליעדם בזמן ובצורה הדרושה. רו"ח עמית מהלל מעניק שירותי איכותי ומקצועית בתחום זה ומאפשר לאסוף את כל המידע בצורה ממוקדת ומסודרת והגשה נכונה ללשכת מס הכנסה הקרובה לבית העסק שלכם.

החשיבות של רואה חשבון בעת הגשת דוח שנתי

הגשה של דוח שנתי דורשת בדיקה מעמיקה של רואה חשבון שגם חותם על המסמכים. רו"ח עמית מהלל מהווה מומחה מוביל בתחום, המאפשר להגיש את כל המסמכים בצורה תקינה, יעילה ומבלי לפגוע בשגרת העבודה של בית העסק.